אחריי ירושלים

אחריי פסגת זאב נווה יעקב

אז ככה, קצת רקע. הקבוצה מורכבת מחניכים משתי שכונות בצפון העיר, פסגת זאב ונווה יעקב. את האימונים המשותפים התחלנו בסוף שנה שעברה והמשכנו להתאמן גם במהלך הקיץ ועד עכשיו. מקום המפגש שלנו הוא בחיבור בין שתי השכונות, בכיכר בשדרות משה דיין 1. מי שלא מוצא את השלט לרחוב, שיחפש את השלט "פסגת זאב" ואת השלט "נווה יעקב", בימי שני ורביעי בשעה שבע ושם הוא ימצא חבורה של משוגעים שרצים בקור הירושלמי המטורף! למרות השם הארוך, המדריכים מקפידים לקרוא לקבוצה כך. בסדרת חנוכה, החלטנו לרשום את שם הקבוצה על צלע ההר באבנים ויצרנו ראשי תיבות לקבוצה, פז"ני! לא מקורי, אבל מצחיק.

בקבוצה יש חניכים משתי השכונות באופן שווה, יש בה עולים מרוסיה, אתיופיה, ותיקים, בנים, בנות, י"אניקים וי"בניקים, שביחד מרכיבים קבוצה מגוונת וכייפית. חלק מהחניכים ממשיכים עוד משנה שעברה (חלק אפילו יותר זמן, כמו אבי ותומר) וחלק הצטרפו השנה. יש לנו שני מדריכים שמגיעים לכל אימון, זיו ואביעד, שניהם סטודנטים לא ירושלמים במקור ויש עוד ארבעה מדריכים מלגאים, שמגיעים פעם בשבוע, נדב, דן, בועז ורחמים, גם הם סטודנטים.

"אחריי!" בשבילנו זו המשפחה השנייה. המקום בו אנחנו פוגשים את האנשים הכי טובים ומכינים את עצמנו לצבא ולחיים. זה המקום לשחרר בו לחצים וליהנות! יש אווירה טובה, יש הרבה צחוקים, אבל עובדים קשה. המדריכים לא מוותרים לנו ותמיד דורשים מאיתנו עוד. הקבוצה מאוד מגובשת, חלקנו לומדים ביחד ורואים אחד את השני בבית הספר וחלקינו נפגשים גם בשכונה אחר כך, מעבר לשעות הלימודים והאימונים. אנחנו מאוד אוהבים את השיחות והשיעורים, שהמדריכים מעבירים לנו בסוף כל אימון. אנחנו לומדים הרבה דברים על עצמנו ולומדים לא לוותר ולהציב לעצמנו מטרות. כל שיחה מוסיפה עוד לערכים שלנו!

היו השנה שני אימונים מיוחדים וכיפיים במיוחד. באימון הראשון, הגיעו שלושה חברים של המדריכים מהשירות הצבאי והעבירו לנו אימון התגנבות והסוואה. צבענו פנים, שיחקנו תפוס את הדגל ויצאנו קצת מהשכונה והרחוב וירדנו לוואדי שמתחת לשתי השכונות. למדנו הרבה ונהנו מאוד, למרות שלא רצנו ולא עשינו שכיבות שמיכה. האימון המיוחד השני היה, ערב סרט במועדון בנווה יעקב. ראינו את הסרט "127 שעות". היה נחמד לשבת ולדבר אחד עם השני, היה צחוקים ואפילו המדריכים הגיעו בלי חולצות "אחריי!"..

החודש אנחנו מתחילים התנדבות בקהילה. עוד לא החלטנו איפה. בשנה שעברה התנדבנו במועדונית בנווה יעקב, שם העברנו לילדים פעילויות ושיחקנו איתם. עשינו את זה כמה פעמים ואפילו בט"ו בשבט שתלנו עצים יחד. בקיץ התנדבנו במרכז העיר, ביחד עם עמותת "ירושלים אוהבת חיות". עברנו סיור במרכז הוטרינארי בעיר ואז לקחנו את הכלבים וניסינו לשכנע אנשים לאמץ אותם, חלקנו אפילו המשיכו בפעילות זו כל הקיץ. השנה עוד לא החלטנו איפה נתנדב אבל יש כבר כמה רעיונות ותוך פחות מחודש אנחנו נתחיל!

זהו, מקווים שלמדתם טיפה להכיר את הקבוצה המיוחדת שלנו! קבוצה שמאמינה בעבודה קבוצתית, עזרה לזולת ולחברה, עבודה קשה, התמדה, אחריות וסובלנות!

שתהיה לנו שנה מדהימה!
נתראה בסדרת פסח! קבוצת פסגת זאב-נווה יעקב, או בקיצור פז"ני!