אחריי נצרת

רן מדריך נצרת עילית מספר על אירועי יום השואה, הזכרון והעצמאות

רן פרימוביץ, מדריך "אחריי! נצרת עילית" מספר על הפעילות:

"אז קצת מה היה לנו בקבוצה בשבועיים האחרונים: לאחר סדרת הפסח והפגרה שלאחריה חזרנו לכאורה לשגרת האימונים בקבוצה...
התחלנו באימון עליות ושקים ובמור"ק שהועבר ע"י אחת החניכות על מלחמת יום כיפור וכיצד אנחנו רואים את הציונות שלנו ב- 2012.

יום לאחר מכן נערך יום שיא- ODT לשכבת י' בעיר כחלק משבוע הכנה לצה"ל עירוני. היום כולו אורגן והועבר ע"י החניכים הבוגרים בקבוצה בשיתוף
עם חניכי מכינת 'תבור'. חניכי הקבוצה יצאו מסופקים מאוד מהיום ומההזדמנות שניתנה להעביר מהידע והרוח שלהם לחבר'ה הצעירים יותר שלומדים איתם בבית הספר. באירוע השתתפו כ-230 בני נוער משכבת י'. מיותר לציין שהכיתה שניצחה בתחרות הייתה עם כמות מכובדת של כ-6 חניכים שמתאמנים בקבוצה (לא היו פרוטקציות..). 

באותו השבוע ערב יום השואה התכנסנו כל הקבוצה אחה"צ לפעולה בנושא- דילמות בשואה. החניכים התמודדו עם שורה של סיטואציות אמיתיות שבהם אנשים נקרעו בין בחירות קשות ומסובכות. לאחר מכן המשכנו כולנו יחד כקבוצה לטקס העירוני.

בשבוע שלאחר יום הזיכרון ויום העצמאות התחלנו במור"ק של קרבות גדוד 202 במלחמת לבנון הראשונה ע"י שמאי רן שהיה סגן מפקד הגדוד באותה תקופה.
הסיפור לווה בתמונות שבהם נראה שמאי בצעירותו לצד סיפורם של 12 הנופלים של הגדוד. השיחה היתה מרתקת, מעשירה ומרגשת.

יום לאחר מכן ערב יום הזיכרון נפגשנו כולנו ברחבת העירייה לטקס יום הזיכרון של תנועות הנוער שבה גם אחת החניכות נשלחה לייצג את הקבוצה.
מיד לאחר הטקס המשכנו לשולחנות עגולים- דיון וטקסטים בנושא גבורה שהועברו ע"י חניכי 'תבור'. ומיד לאחר מכן המשכנו לטקס העירוני.
חניכי הקבוצה הפגינו נוכחות מכובדת וגם את הרצינות הרבה ביותר מבין כל בני הנוער. הדיונים והרצינות שלהם הגיעו לרמה גבוהה ביותר.

ביום הזיכרון עצמו מיד לאחר הטקסים בבית ספר יצאנו כל הקבוצה להר הרצל לסיור קברים.
עברנו בבית הקברות בעקבות אוריאל ואלירז פרץ, רועי קליין, מייקל לוין, יובל הראל, יוני נתניהו, אנדטת נצר אחרון, צנחני היישוב.
הסיור הסתיים בטקס קצר של קטעי שירה וקריאה שאורגן ע"י החניכים- היה מרגש ביותר והחניכים בסיכום העידו שהסיור גרם להם להבין את חשיבות היום ובעקבות כך גם ליום עצמאות שמח ומשמעותי יותר.