בוגר מכינה

השנה הכי מאתגרת, מפתחת ומעצימה שעברתי בחיי!

בוגר מכינת גל מחזור ד' - 2012 - כותב על השנה שלו:
כיום אחרי שסיימתי את שנת המכינה אני יכול להגיד בלב שלם שזאת הייתה השנה הכי משפיעה, מאתגרת, מפתחת ומעצימה שעברתי בחיי.

בתחילת השנה עברתי קשיים רבים- הסתגלות למסגרת חדשה, התמודדות עם הקושי שרוב חברי מתגייסים ואני דחיתי את השירות בשנה, ופחד לא לעמוד בדרישות הגבוהות של המכינה.
הצוות שלנו דאג שהכניסה למכינה תהיה בנחיתה רכה. הסבירו לנו על המסגרת בצורה הטובה ביותר, הבינו אותנו ועטפו אותנו בחום ואהבה.

בתחילת השנה התלווה אלינו בוגר מהמחזור הקודם למחזור שלי, בתפקיד שנקרא אח בוגר. גיוסו היה יחסית מאוחר והוא החליט להתחייב לעוד 3 חודשים למכינה, בתפקיד שמהותו הוא ללוות אותנו בתהליך הקשה שנעבור בחודשים הראשונים בהם מסתגלים למכינה. הוא לימד אותי המון והיה לי לדמות לחיקוי, היה מאוד קרוב אלינו, עבר איתנו שיעורים, מסעות, אימונים ואת כל הקשיים שרק אפשר. התחברנו כל כך ועד היום אנחנו בקשר קבוע, גם כשכל אחד בתפקיד אחר בצבא ובמרחק גדול.

החלטתי שאת השנה שלי אעשה הכי טוב שרק אפשר, אתן את הכול מעצמי- וכך באמת שנת המכינה שלי נראתה. הרגשתי שהסגל תמיד סומך עליי ובוטח בי, מטיל עליי משימות לא פשוטות ומצפה המון ממני.
את המכינה סיימתי אדם משופר ומשודרג. למדתי המון על המדינה שלנו, הצבא שלנו, נושאים כמו מזרחנות וקרימינולוגיה ועוד. קיבלתי כיוון לחיים, הצלחתי למקד את חלומותיי ושאיפותיי בחיים, אבל הכי חשוב – גיליתי על עצמי הרבה יותר ממה שאי פעם ידעתי. גיליתי עוצמות ויכולות שלא האמנתי שיש לי – יכולות חשיבה, מנהיגות, איתנות- כל אלה משרתים אותי כעת בשירותי הצבאי המאתגר , ואין לי ספק שגם בהמשך החיים.

כיום כשאני חייל אני עדיין שומר על קשר קבוע עם המכינה- עם הסגל, עם המכיניסטים מהמחזור שלי ומהמחזור החדש.
שנת המכינה שעשיתי היא ללא ספק השנה הכי משמעותית שעברתי בחיים ואני מודה על כל רגע וכל חוויה- טובה או רעה שהייתה לי- כי כך או כך היא רק העצימה אותי.