בשטח טירת הכרמל

כל כך שמח שבחרתי בקבוצה המדהימה הזאת!

מתנדב שנת השירות אופיר שוורץ מדווח מהשטח:

ביקרתי ביום שלישי האחרון בקבוצת אחריי בשטח של טירת הכרמל והתרשמתי כל כך עד שהחלטתי לספר לכם על הקבוצה.

תחילה אפשר לראות את הגיבוש המשמעותי וההתקדמות של הקבוצה מפעולה לפעולה. החיבור של השינשינים (מתנדבי שנת השירות אלי ,רז ודניאל) הוא אדיר הן מבחינת פעולות שנותנים להם להעביר והן בדיבורים ובשיחות הנפש שהם מנהלים עם כל החניכים, הקשבה לחניך חניך שאלות, בקשות ומענות.

ב"אחריי! בשטח" מפיק החניך את הכישורים שלו בידיעת הארץ יכולת לנווט ומעבירים לו תכנים על הישרדות בשטח, אך הדבר שהכי אוהבים החניכים הוא הכנת הפויקה (סיר ברזל גדול לבישולי קדירה) והכי חשוב בפויקה הוא המתכון הסודי- קוקה קולה.

הקבוצה מורכבת מחניכים בגיליים ט'-י' ומונה מעל 20 חניכים שרעבים לדעת את מהלכי השטח.
קבוצת טירת הכרמל מורכבת מצוות הדרכה בראשות המדריך אדם, לצדו עוזרי מדריך והשינשינים הקיימים בקבוצה. יפה לראות שחניכים בוגרים לוקחים חלק בהעברה של פעילויות השונות ועוזרים לחניכים השונים להתאקלם ולהשתלב בקבוצה.

במהלך האימון ניתן להבחין בשיתוף פעולה מלא מצד החניכים. אני הצטרפתי למשחק פתיחה שמעוברים על ידי השינשינים וכולם משחקים ונהנים מתפקודו של המשחק.

במהלך האימון יצא לי לדבר עם 3 חניכות מהקבוצה- מלווינה, רחל וזהבה. הן סיפרו כי הן אוהבות מאוד הפעילות המשותפת עם מתנדבי שנת השירות: "החיבור שלהם היה כל כך מהיר שלא שמו לב שרק כמה חודשים. הנוכחות של השינשינים בקבוצה מהווה מקום משמעותי בכך שהם עוזרים במצבי רוח שונים אשר אנחנו נתקלות. השינשינים בקבוצה עוזרים לנו ותומכים בנו בצורה ענקית ומקדמים אותנו שלב אחד קדימה בידיעות רבות ומעניינות. שאנו מגיעות לפעולה של שטח אנחנו מרגישות שיחרור ענק בזה שכל היום השתגענו בבית ספר ופה נוצר השחרור של שטח ואנחנו מחכות לזה כל הזמן".

הצטרפתי למהלך הפעילות של אלי בקבוצה שהוא השינשין בקבוצה והוא מספר לי על החיבור שלו: "אני כל כך שמח שבחרתי בפרויקט האדיר הזה. כל פעם אני נוסע בכיף באוטובוס 921, מגיע לטירת הכרמל ומנקה את כל המחשבות שלי. אני נהנה מכל רגע ורגע שאני נמצא עם כל החניכים ועם הצוות של שטח בטירת הכרמל. בזכות הקבוצה אני מקבל את השנת שרות יותר משמעותית שעצם זה שאני שם ונותן מענה לשאלות ותורם את הידע שלי אני מצליח וככה כיף לי יותר".