יער חדרה

עוד צעד משמעותי לעבר עתיד טוב ירוק יותר!

אופיר מתנדב שנת השירות מחדרה מספר מהשטח:

ביום חמישי האחרון יצאו קבוצות "אחריי! לצבא" חדרה ליום ניקיון נרחב באזור העיר. המשאב האקולוגי היקר ערך הוא יער חדרה המדהים ביופיו. בני הנוער יצאו ליום מרוכז במהלכו ניקו את הפסולת והלכלוך ביער.

תחילה הסברנו להם בקצרה על המתרחש לאחרונה באזור חדרה והכנו אותם לקראת מה שהולך להיות בקרוב. החלטנו להרים את הכפפה ולהירתם למשימה. חניכי "אחריי! חדרה" עבדו קשה בפעילות והתחילו לאסוף ערמות של זבל וכל מיני דברים לא מובנים- גלגלים וספות, בקבוקים שזרוקים באזור כבר כמה שנים- לא האמנו איזה פסולת זרוקה ביער.

הדבר הכי חשוב היה לחניכים לדעת שאת הסביבה שהם חיים חייב לנקות כל הזמן ושמנו על כך דגש במהלך כל הניקיון- למה אנחנו כאן ולמה הפעילות תורמת לנו ולסביבה. דבר משמעותי נוסף שקרה הוא שיצא לדבר עם אנשים במהלך הניקיון ואף שמחו שבאו לעשות מצווה ענקית בשביל העיר שלהם. במקום לשבת בפייסבוק או בטלוויזיה הם החליטו לעשות משהו שיכול בעל משמעות לשנים הבאות תוך הגברת המודעות ליער ולסביבה הירוקה המדהימה הקיימת בחדרה.

כמות הפסולת שנערמה בתוך היער המדהים הזה הייתה פשוט מטורפת, אבל בזכות קבוצות "אחריי!" ביחד עם השינשינים אופיר, אלי, בוריס ואסף- עמדנו במשימה ועשינו עוד צעד משמעותי לעבר עתיד ירוק יותר ועתיד לטיולים מאתגרים ומהנים ביער חדרה.

אז תזכרו שצריך לשמור על היער כי היער הוא פרס הטבע ואת פרס הטבע יש לשמר היטב !