מרכז טבריה

"ההצלחה לא תושג אלא אחרי עמל"

את המשפט הנ"ל למדתי בהיכרות הראשונה שלי עם עמותת "אחריי!" בתחילת שנת תשע"ב, ומאז מלווה אותי לאורך כל הדרך והוא הונחל אצלנו במרכז הבגרויות במובן התיאורטי ובמיוחד באופן מעשי.

מרכז "אחריי! לבגרות" בעיר טבריה המשקיף לנוף הכנרת, נפתח עם 7 חניכים וכיום עומד על 12 חניכים פעילים, 3 אנשי צוות ורכזת.
החניכים גויסו מכל בתי הספר השונים בעיר לאחר הסבר פרטני של מהות הפרויקט של "אחריי! לבגרות" והתחייבותם להגיע אל המפגשים הנערכים במסגרת זו. מתוך כך וככל שחלף הזמן - נוצרה קבוצת איכות אשר מי שבה מחוייב להשקעה ומתוך כך משיג הצלחה.

השיעורים מתקיימים בימי ראשון, שני ורביעי אחר הצהריים, בין השעות 16:00 ועד 19:30, במורדות טבריה. כל חניך שמגיע אל המרכז מלווה בסיפורו האישי ובקסם שלו ויחד כקבוצה השילוב הוא עוצמתי ובלתי ניתן להסבר. השיעור עובר בחלקו באופו פרונטלי כאשר סוכריות טופי עפות באוויר ללא היכר במקביל למושגים כמו פיתגורס, טנגנס, משוואה ריבועית וחבריהם השונים...

ברגעי לחץ ומתח שנובעים מנושאי הלימוד והתרגילים, אנחנו לוקחים 5 דקות פסק זמן ונושמים עמוק. נושמים עמוק ומדמיינים את המקום הכי טוב שכל אחד היה רוצה להיות בו וחושבים על הדבר הכי מצחיק שיכול להיכנס עכשיו בדלת של הכיתה. לאחר כל הרעיונות שנזרקים (והם מצחיקים מאוד!), פותחים עיניים ופותרים בכל הכוח את יתר השאלות.

המרכז בטבריה הוא ייחודי לעיר, ונותן תחושת מסוגלות לכל אחד מהחניכים גם ובמיוחד כשקשה! יש ערך רב לאתגר כל אחד ולעודד עבודה קשה על מנת להגיע לתוצאות הצלחה ולהעריך תחושה זו. בנוסף לתוכן הפדגוגי, יש שימת דגש על פעילויות חברתיות, חינוך והסבר ללקיחת אחריות, מנהיגות, מעורבות חברתית ודאגה לזולת. בסופו של יום המרכז נותן לכל חניך תחושת שייכות ומקום טוב להיות בו בין אנשים נהדרים בעלי מטרה משותפת- השקעה והצלחה!!