מרכז תל אביב

מתרבויות שונות לקבוצה מגובשת!

מרכז הבגרויות בדרום תל אביב מונה כ 17 חניכים ו- 9 אנשי צוות.

המרכז פועל שלוש פעמים בשבוע בימים א', ד', ה' בין השעות 16:00-20:00. ב- 4 שעות האלו, לומדים החניכים לבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד. הלמידה נעשית הן על ידי תרגול פרונטלי, והן על ידי תרגול בקבוצות קטנות , כאשר לכל קבוצה מצטרף איש צוות כשתפקידו לכוון, לעודד את החניך לא להתייאש ולא לוותר גם כשנתקל בקושי. המדריכים עובדים על מנת להעביר את החומר בצורה חוויתית ונגישה עבור בני הנוער, תוך יחס אישי והעלאת סיכויי ההצלחה.

במהלך הפעילות במרכז לא רק לומדים, אלא עוסקים גם בסוגיות יומיומיות הנמצאות בסדר היום הציבורי- דוגמת שיבתו של גלעד שליט,יום הזיכרון ליצחק רבין, מקיימים דיונים, עוברים פעילויות העשרה ומקדישים זמן להיכרות יותר מעמיקה- שכן אני מבלים 12 שעות בשבוע ביחד!

הנערים שמגיעים למרכז, מגיעים ממגוון בתי ספר, שכונות ותרבויות שונות. יש נערה שעלתה ממונגוליה, נערה מאקוודר, נער מקזחסטן, נער מרוסיה ונערים שנולדו בארץ, נערים אשר גדלו בשכונת התקווה, נערים מקריית שלום. אפילו מבת ים ומהרצליה מגיעים בני נוער למרכז- והכל כדי ללמוד וליהנות מהפעילות.

על אף העובדה כי כל אחד מגיע מבית ספר אחר, מתרבות שונה, עם תחומי עניין שונים, הצליחה להיווצר קבוצה מגובשת, בה לכל אחד יש מקום והזדמנות להרגיש שווה ושייך, ועם זאת לשמור על ייחודיותו. הקשרים בין הצוות לחניכים אף הם נרקמים, כאשר הצוות ממשיך לשים לו למטרה- מלבד את הצלחת החניכים בבגרות במתמטיקה, ואולי אף חשובה יותר- יצירת סביבה נעימה ומקבלת עבור כל נער במרכז.