סימולציה 2012

יום סימולציה ליום סיירות 2012

אילן, מתנדב שנת השירות מדווח מיום הסימולציה ליום סיירות בחוף הים בנתניה:

בחמישי לפנות בוקר בתאריך ה- 29 לנובמבר יצאנו כל חניכי וחניכות אחריי אשר בכיתות יב' וגם שינשינים ומכינסטים ליום סימולציית של יום הסיירות של אחריי בחוף פולג שבנתניה. במהלך יום זה הגיעו מדריכי אחריי! וגורמים נוספים מהצבא והעבירו לנו את הסימולציה. במשך היום העבירו לנו מה שנקרא הדמיה של יום סיירות. אני בתור שינשין לקחתי חלק בפעם השנייה ביום שכזה. מהניסיון שלי, כמי שהיה גם ביום סיירות עצמו וגם בסימולציה אני חייב לספר על ארגון היום היוצא דופן הזה של אחריי! אשרᅠממחיש לנו איך נראה יום סיירות.

בתחילת היום חילקו אותנו לצוותים והיה לנו מבחן בר אור שכללᅠ ריצתᅠאלפיים,ᅠשכיבותᅠשמיכהᅠוכפיפותᅠבטן.ᅠלאחרᅠמכןᅠהתחלנוᅠאתᅠהפעילות האינטנסיבית לשמה הגענו. זה התחיל בספרינטים על דיונות, נמשך באלונקות סוציומטריות, תרגילי חשיבה ועוד. המדריכים העבירו לנו סיטואציות שאנחנו בתור מפקדים מתמודדים עם אירועים שונים במהלך שירותנו הצבאיים. במצבים אלה מטרת הבוחנים לראות איך אנחנו לומדים לדבר בתוך קבוצה איך אנחנו מביאים את הפתרונות שלנו לידיי ביטוי בכך שכל חברי הצוות יסכימו לכך. לאחר מכן המשכנו בחפירת בור כמו ביום סיירות עצמו ואיך לא הדובדבן שבקצפת- זחילות בחול!
לאחר התענוגות האלה איך אפשר לסיים סימולציה בלי מסע אלנוקות רציני? בתרגיל זה הבוחנים ניסו לשבור אותנו ולגרום לנו לוותר, אך אנחנו בתור אחרייניקים יודעים שהשמיים הם הגבול!


אני יכול לומר שהרגשתי סיפוק עצום מהיום הזה והוא תרם לי רבות גם ב מה שאני אצטרך לשפר לקראת היום סיירות עצמו,וגם בכל שאר הדברים בצבא,
אני מאוד מקווה שכל מי שהגיע ליום הזה לא הצטער על כך למרות שעד לכתיבת שורות אלה כל הגוף שלי עדיין תפוס (; ומאוד מקווה שמי שהשתתף יצא מרוצה
בברכה אילן משה יעקב שינשין מקומונת חדרה.ᅠ