פרויקט נתניה

תעביר את זה הלאה- פרויקט קומונת נתניה

אברהם מקומונת שנת השירות בנתניה מספר מהשטח:

אנו נערים ונערות בשנת שירות "אחריי! בקהילה" של עמותת "אחריי!",הפועלת בתמיכת הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין.כולנו החלטנו לדחות את הצבא בשנה למטרת תרומה לקהילה. בשנה זו אנו גרים במרכז העיר נתניה ומתנדבים במספר מקומות בעיר כגון גני ילדים, בתי ספר, קבוצות פעילות של של "אחריי!" בעיר העוסקות בהכנה לצבא, חוג שטח וסיירות וקורס הכנה לבגרות.

החלטנו לעשות שני פרויקטים לקראת חג הפסח בשיתוף עם עובדי בנק לאומי התומך בפעילות שנים רבות.
ביום שני (26 למרץ) עשינו פרויקט בבית ספר "מסילות" בשכונת דורה ובה הילדים הכינו הגדות פסח, ענו על חידון בנושא החג, שרו את שירי החג, שאלו שאלות רבות ונהנו מאוד.

ביום חמישי(29 למרץ) הכנו פרויקט "בזאר בשקל" במתחם המגרש של מתנ"ס אזורים. עובדי המתנ"ס תמכו ועזרו לנו לקיים את הפרויקט. חילקנו נקניקיה בלחמנייה ופופקורן לילדים בזמן שההורים התלבטו מה לקנות מהמבחר הרב- כלי בית, משחקים, בגדים ועוד, והכל- בשקל אחד בלבד שייתרם לעמותת "גדולים מהחיים".

אנו הנערים והנערות של קומונת "אחריי! בקהילה" נהננו מאוד בפרויקט זה. עמלנו זמן רב בתכנונים ובביצועו ובנוסף על כך שאנו תרמנו לשכונה השכונה תרמה גם בכך שאת הכסף בה קנו מוצרים שנתרמו לעמותת "גדולים מהחיים". בנוסף הילדים שהשתתפו בפרויקט באו מיוזמתם האישית וביקשו לעזור לנו בארגון, בסידור ובניקיון. זה מה שאנחנו בוחרים לקחת איתנו מפרויקט זה שחימם לנו את הלב. ממש כמו בסרט "תעביר את זה הלאה" בו כל אחד עושה משהו טוב לאחר וכך החברה והקהילה שלנו הופכים טובים יותר.