דוד סטרונגין

הספד ראש העיר, שמעון גפסו, בלוויה של החייל דוד סטרונגין ז"ל
כבוד הרב הראשי לנצרת עילית, חברי מועצת העיר, תושבים, בני משפחה, נציגי צה"ל, דיאנה היקרה, תלמידים ותלמידות חבריו של דוד.

"לדוד ה' אורי וישעי" נאמר במזמור תהילים.

והיום האור שלך דוד כבה. ביתך נותר חשוך וריק כי אתה הלכת ממנו ולא תשוב. הלב נקרע. כולנו כואבים, כולנו בוכים ולא יכולים לעכל את גודל האבידה.

דוד נפל צעיר כל כך, רק בן 19.5. לא תמיד אפשר להגיד על צעיר בן 19.5 שהוא מותיר אחריו צוואה, אבל במקרה של דוד, אפשר להגיד את זה. דוד השאיר אחריו צוואה של תום לב, טוהר מידות, צניעות גדולה ורגישות מיוחדת במינה. הוא היה בן יחיד להוריו. עלה מרוסיה, כשעוד היה ברחם אמו ונולד בארץ המובטחת, ארץ אותה כל כך אהב.

דוד ראה בנצרת עילית בית ונצרת עילית הייתה לו למשפחה. במסכת חייו הקצרים, הוא הספיק לרכוש חברים רבים וכולם אהבו אותו כל כך.

לדוד היה ידע מדהים בתחומים רבים. חבריו סיפרו לי, איך היה לוקח מחשב ישן ששבק חיים, מכניס לתוכו רכיבים משומשים והופך אותו יותר משוכלל מחדש.

בימי שישי, היה יוצא לרכב על אופניים. דוד אהב לרכב בחיק הטבע, אותו טבע נקי וטהור כמוהו, טבע שהוא היה חלק ממנו.

כשהיה בתיכון "שרת", דוד לקח חלק בפעילות תנועת "אחריי" בנצרת עילית. הוא היה חניך שקט, אחראי וטוב לב. במסיבת חנוכה השנה, הגיע לבוש במדים וזו הייתה גאווה גדולה לראות אותו חייל בצבא הגנה לישראל.

דוד היה ילד מוצלח כי יש לו אמא מסורה, אמא אוהבת ומפנקת שנתנה לבנה את כל מה שאפשר לתת ולא היה דבר שלא הייתה עושה למענו.

דיאנה יקרה, אני יודע שאין מרפא ליגון, גם אין מזור לכאב. אני יודע שליבך שותת דם ואני יודע שאין נחמה בדברי נחמה, כי הם לא יחזירו את בנך יחידך.

אני יודע את כל זה, ובכל זאת אני מבקש שתדעי שאנחנו גאים מאוד בבן המופלא שלך דוד. אני רוצה שתדעי שאנחנו מצדיעים לו היום בכבוד, ואני רוצה שתדעי שאנחנו כאן איתך ואנחנו לא נעזוב אותך. נצרת עילית תמשיך להיות לך למשפחה ותנציח בליבה את בנך.

"מזמור לדוד ה' רועי לא יחסר. נפשי ישובב ינחני במעגלי צדק למען שמו. גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי שבטך ומשענתך המה ינחמוני"

יהי שמך דוד ברוך

לדף המלא באתר "יזכור"