רועי קקון

חניך בקבוצת "אחריי! טבריה".
לוחם בחטיבת הצנחנים.
נהרג בתאונת דרכים ב-י' בשבט תשס"ה, 17/1/2005

רועי קקון סיים שירות צבאי מסוכן במוקטעה, אך נהרג כשהאופנוע שלו התנגש במשאית בעיר אילת

אלפים ליוו אתמול למנוחות את רועי קקון, בן 22 וחצי מטבריה, לוחם בסיירת הצנחנים לשעבר, שנהרג ביום שני בתאונת אופנוע באילת. רועי הוצב במהלך שירותו כצלף במוקטעה ברמאללה והשגיח שיאסר ערפאת לא יעזוב את המתחם.

רועי עבד כמאבטח בבית מלון באילת וביום שני התנגש במשאית כששב מאימון ירי בעיר. במשך יותר מיממה הוא נאבק על חייו במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים סורוקה בבאר-שבע, כשהוריו יעקב ובת-שבע, בני משפחתו ועשרות מחבריו מתפללים לשלומו. אתמול אחר חצות הוא מת מפצעיו.

"כל הניסיונות שלי לשכנע את רועי שלא ייסע באופנוע לא הועילו", סיפר אביו יעקב, "הזהרתי אותו שאם יעיז לנסוע מאילת לטבריה על האופנוע לא אתן לו להיכנס הביתה. חששתי מאד מהאופנוע הזה. אם הייתי יכול הייתי שובר את האופנוע, אבל בסופו של דבר זו הייתה הבחירה של רועי וכך הוא נהרג, על האופנוע שכל כך אהב", סיפר האב בכאב.

"לפני שנה וחודש הוא השתחרר מהצבא אחרי שלוש שנים של שירות קרבי ומסוכן ביותר בעיקר בשכם ורמאללה", סיפר יעקב בגאווה. "כצלף, הוא היה בין הלוחמים של הצנחנים ששמרו על יאסר ערפאת שלא יברח מהמוקטעה. ימים ולילות הוא היה בפעילות מבצעית".

הוריו של רועי דאגו לו במהלך השירות הצבאי. "במשך חודשים אני ואשתי לא ישנו בלילות וכשרועי השתחרר נשמנו לרווחה. הילד נולד מחדש ויצא לחיים. לא חלמתי שאחרי שהוא שרד את השרות בצה"ל, אאבד אותו בתאונת דרכים מיותרת. אבל זו המדינה שלנו. נהגים מצפצפים על החוק והענישה לא שווה כלום. הבן שלי הלך והכל סטטיסטיקה. תאונות הדרכים הם האויב מספר אחד שלנו כאן במדינת ישראל", אמר יעקב.