אודות "לאומי אחריי! לבגרות"

תכנית ההכנה לבגרות משלבת הכנה למבחן הבגרות במתמטיקה ברמה של 3 יח"ל, תוך תהליך של שינוי תפיסתי של החניך את עצמו ואת סביבתו. הלמידה מתבצעת בקבוצות של 15-20 בני נוער, במשך עשרה חודשים. במקביל וכחלק מלימוד החומר הפדגוגי מועברים ערכים חינוכיים כגון עצמאות, אחריות, תרומה לקהילה והתמדה, פיתוח תחושת מסוגלות, עבודה על סף התסכול, אסטרטגיות לפתרון בעיות וקשר אישי.

בסיום הפרויקט ניגשים החניכים לבחינת הבגרות ורבים מהם בוחרים להמשיך ולהשלים בגרות מלאה. הבגרות במתמטיקה מהווה את הצתת הפתיל, בבואם להבין כי למידה אפשרית ואף פשוטה עבורם. חלק מתלמידי הפרויקט מצטרפים לפרויקט ההכנה לצבא. 

התכנית פועלת במתכונת שנתית על בסיס שלושה מפגשים בשבוע, ארבע שעות בכל פעם. תלמיד ממוצע לומד בתכנית כ- 300 שעות לימוד בשנה. במסגרת התכנית אנו מגבירים את המודעות לחשיבות ההשכלה, לאמון עצמי ולחשיבות הקבוצה.

במסגרת התכנית יוזמים חברי הקבוצה פעילות התנדבות למען הקהילה, משתתפים בסדרות שטח יחד עם תנועת "אחריי!" כולה, בה החניכים מכירים טוב יותר את הארץ, מכירים בני נוער נוספים וחשים שייכות לכל קהילת "אחריי!".

צוות ההדרכה- רכזי הקבוצות הנם צעירים, כריזמטיים ובעלי מוטיבציה גדולה להוביל את החניכים. הם נבחרים בקפידה ומהווים את הציר סביבו מתנהלת פעילות הפרויקט. הרכז מוביל את הקבוצה ואחראי למתרחש בה, החל מגיוס החניכים, שמירה על קשר עם בתי הספר, לימוד החומר המתמטי, תכנון והפקת פעילויות גיבוש, והתנדבות.

לצד הרכז פועלים שניים או שלושה מדריכים נוספים המאיישים את המרכז בכל הפעילויות. סביב רכזי הקבוצות פועלת מעטפת סיוע בהובלתו של מנהל הפרויקט הכוללת רכז פדגוגי העובד בצמוד למערכת החינוך הפורמאלית ומתעדכן כל העת בתוכניות הלימוד, מנחה מחוזי ויועץ פסיכולוגי המלווים את הרכז במהלך השנה.