שאלות ותשובות

 • איך מצטרפים ?
למציאת מרכז הבוגרים הקרוב אליך והצטרפות לארגון הבוגרים פריסת פעילות

מה זה ארגון הבוגרים

ארגון הבוגרים הינו פרויקט המשך לבוגרי הפרויקטים הקדם צבאיים של העמותה. הפרויקט מלווה את בוגריו במהלך השירות הצבאי ולאחר השירות.
בוגרי "אחריי!"?- ארגון הבוגרים של "אחריי! לפסגות" מזמין אתכם לקחת חלק בגרעין הבוגרים של "אחריי!", להנות משלל רחב של הזדמנויות- ייעוץ פרטני בנושאים שונים, קורסים וסדנאות בחינם ולקחת חלק בעשייה חברתית משמעותית!

כיצד הארגון יכול לסייע לי במהלך השירות ?
מערך ליווי החיילים מעניק ליווי והכוונה לבוגרי העמותה במהלך השירות הצבאי. הכוונה אינה להחליף את המערכת הצבאית- בכל מקום בו אתם הבוגרים משרתים יש לצבא מערכות שלמות ויעילות שתפקידן להתמודד עם בעיות במישורים שונים (שיבוץ, ת"ש, בריאות ועוד) אנו נשמח לסייע ב:
1. מתן מידע על גורמים צבאיים במקרים בהם שאתם עומדים בפני בעיה ואינכם יודעים לאיזה גורם צבאי לפנות על מנת לפתור אותה.
2. חיילים המוגדרים כזכאי סיוע וצריכים עזרה נוספת.
3. חיילים עם בעיות ת"ש.
4. עולים חדשים.
5. מקרים אחרים – כל מקרה בו נראה לכם שמתרחשת תופעה שאינה ראויה /אתם לא בטוחים איך להתמודד איתה ואינכם יודעים למי ואיך לדווח עליה.
• זכרו – כל הכלים להצלחה כבר מצויים בידכם. השתמשו בהם על מנת להתמודד עם הבעיות. אולם ברגעים קשים בהם נראה כי אין עם מי לדבר -אנחנו תמיד כאן ונשמח לייעץ ולסייע- רכזת ליווי בוגרי אחריי! בצבא ובשירות הלאומי : 052-5343187

כיצד הארגון יכול לסייע לי עם היציאה לאזרחות ?
ארגון הבוגרים מזמין אתכם לקחת חלק בגרעין הבוגרים של "אחריי!" ליהנות משלל רחב של הזדמנויות- ייעוץ פרטני בנושאים שונים, קורסים וסדנאות בחינם ולקחת חלק בעשייה חברתית משמעותית.

כיצד ניתן ליצור קשר ולהינות מהשירותים שמציע ארגון הבוגרים ?
צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם. 

כמה זה עולה ?
מרבית השירותים ניתנים ללא תמורה כספית. לעיתים הקורסים והסדנאות ניתנים בעלות סמלית ובתמורה לפעילות התנדבותית בקהילה. במקרים בהם אין הבוגר יכול לשאת בעלויות, ישנן אופציות לסיוע באמצעות מלגות.

בוגרים יוצאים לסדרות ?
בטח! אבל אל חשש... את האלונקות ניתן להשאיר בבית... לקראת כל סדרה מתכנס פורום בוגרים ארצי שמתכנן עבור הבוגרים את הסדרה. לרוב בסדרות הארגון משלב בין חיבור לעמותה ולפרויקטים הקדם צבאיים לזמן הכרות וגיבוש של הפורום הארצי של הבוגרים. הבוגרים מנצלים את הזמן המשותף ומתנדבים ומטיילים יחד.

בוגרי העמותה מוזמנים גם להצטרף לסדרה ולהתנדב במסגרות השונות של הפרויקטים הקדם צבאיים. אם הנכם מעוניינים להתנדב בסדרה, להיות חובשים, נושאי נשק, חונכי ניווטים או ללוות קבוצות צרו קשר