אודות "אחריי! לצבא"

פרויקט הליבה של התנועה הוא קורס ההכנה לצה"ל המשלב הכנה פיזית ומנטאלית לשירות הצבאי בצד הכשרה של מנהיגות צעירה, ומיועד לבני- נוער מגילאי 18-16. הפעילויות מועברות על ידי מדריכים מוסמכים בהכשרה מיוחדת של התנועה, בעלי עבר פיקודי בצה"ל אשר מלווים באופן אישי כל חניך וחניכה, ומהווים דמות משמעותית עבור בני הנוער.

התכנית השנתית
הקורס פועל במתכונת שנתית, מתחילת שנת הלימודים בכתה יא' ועד הגיוס. בכל שבוע נערכים שני מפגשים בשעות אחר הצהריים. במפגשים אלו עוסקים באימון פיסי ונעזרים בשיעורי כיתה להעברת מידע ולדיונים קבוצתיים. תוך כדי הפעילות השוטפת מתקיימות סדרות שטח, סדרת מנהיגות, ביקורים במוצבים ובסיסי צה"ל, יוזמות התנדבותיות בקהילה וכן פעילות העשרה בדמות סיורים, סדנאות, מפגש הורים-חניכים, ניווטים, ימי ספורט וערבי הווי.

המדריך - מהווה מודל לחיקוי ודמות משמעותית עבור בני הנוער. המדריכות והמדריכים נבחרים בקפידה, והמשותף לכולם הוא יכולתם לסחוף אחריהם קבוצה של חניכים ובלב שלם להגיד להם: "אחריי!".

כושר גופני - האימונים הפיזיים נסמכים על תכנית סדורה שפותחה על ידי ד"ר זהר שדה, מומחה בפיסיולוגיה, שנועדה להכין את בני הנוער לצבא על פי סרגל מאמצים וללא פציעות. כל מדריך מונחה על ידי רכז כש"ג מקצועי .

פיתוח הדרכה - מערכי ההדרכה עוברים פיתוח מתמיד ומתעדכנים אל מול השינויים בתהליך הגיוס, ואל מול התפתחויות רלוונטיות בחברה הישראלית. כל מדריך מונחה על ידי רכזת הדרכה מקצועית בתחומה.