שאלות ותשובות

איך מצטרפים לקבוצה הקרובה לביתי?
לחצו
כאן  וחפשו את מס' הטלפון של מדריך הקבוצה הקרובה לביתך.

אם אני לא מיועד לשירות קרבי האם הקורס רלוונטי אליי?
וודאי. קורס ההכנה לצה"ל פונה למגוון בני הנוער בגילאי 18-16, ומציע הכנה והכוונה לכלל התפקידים הצבאיים תוך הכוונה לשירות משמעותי בצה"ל.

מה עושים במפגשים ?
המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ (לרוב 18:00) ואורכם כשעתיים. במסגרת המפגשים עוברת הקבוצה אימון גופני מותאם הנקבע על פי סרגל מאמצים לצד תוכן ערכי המשלב הכנה מנטאלית בנושאים שונים כמו: רעות, הכרת השונה, אהבת הארץ וכו'.

האם ההשתתפות מותנית בדמי תשלום?
ההשתתפות כרוכה בתשלום  חד פעמי של דמי רצינות בסך 170 ₪ לשנת פעילות.

האם אתם מכינים לגיבושים ספציפיים?
וודאי. מדריך הקבוצה בונה במידת הצורך תכנית אישית לכל חניך, תוך התאמה לסוג הגיבוש אותו הוא הולך לעבור. בנוסף מציעה "אחריי!" יום סימולציה לגיבושים במהלכו עוברים החניכים יום מפרך המדמה את אופן הגיבוש הצבאי. בסיום יום הסימולציה מקבל כל חניך משוב ממנו ניתן להפיק לקחים וללמוד לקראת הגיבוש עצמו.

האם הקורס רלוונטי לבנים וגם לבנות?
וודאי. הקורס מיועד לבנים ולבנות, כאשר הדגש הוא על יצירת קבוצה מגובשת חברתית, תוך התאמת רמת הכושר הגופני לכל נער או נערה שמצטרפים. לבנים מוצע מסלול המשך במסגרת "אחריי! לגבעתי" ולבנות מוצע מסלול המשך במסגרת "אחרייך!".

מה הן סדרות השטח ומתי הן מתקיימות?
סדרות השטח של "אחריי!" הן למעשה אירועי השיא בשנה. ישנן שלוש סדרות : הראשונה סדרת חנוכה – מתבצעת בדרום למשך שלושה ימים, במהלכה מפתחים את החניכים את היכולות האישיות שלהן והקבוצתיות. סדרת פסח- מתבצעת ברמות מנשה למשך יומיים, במהלכה מתנסים החניכים במשימות מנהיגותיות. סדרת סיכום – מתבצעת בירושלים , למשך יומיים . במהלכה מסכמים החניכים את השנה ביום ספורט ומסע מפרך.

אני לא יודעת עדיין לאן אני מתגייסת האם יש מקום לקבל ידע מהמדריך על תפקידים ספציפיים?
וודאי. מדריך הקבוצה בעל עבר פיקודי בצבא ובעל ידע נרחב ישמח לתת מידע על כלל התפקידים בצבא. לאחר היכרות עם החניך גם ידע להכווין אותו לתפקיד משמעותי המתאים לו.

האם תוכלו להכין אותי למבחני המיון של צה"ל?
וודאי. "אחריי!" מבצעת ימי סימולציה לגיבושים ומיונים צבאיים, במהלכם מתנסים החניכים במיונים זהים לאלו שיעברו בצה"ל.

מהם מסלולי המשך המוצעים לחניכים שסיימו את השנה?
בסיומה של השנה נרצה לראות את בוגרנו ממשיכים לאחד ממסלולי ההמשך של "אחריי!": שנת השירות "אחריי! בקהילה", מכינת גל, "אחריי! לגבעתי" או "אחרייך!". לחצו כאןלפירוט על מסלולי ההמשך.