"אחריי! לגבעתי"

"אחריי! לגבעתי" הנו מסלול המשך ייעודי במהלכו מתגבשת קבוצה של חניכי "אחריי!". החניכים עוברים, במקביל לפעילותם בקבוצות ברחבי הארץ, מסלול משמעותי לקראת גיוסם לצה"ל אשר בסופו גיוס משותף כמחלקה אורגנית לחטיבת גבעתי.

מסלול הכשרה המורכב ממספר סדרות שטח נבנה לאור מטרות הפרויקט- גיבוש, פיתוח אחריות, יצירת תחושת שליחות, הקניית כלים לפיקוד ולהנהגה, העלאת היכולת האישית והקבוצתית והכרות ראשונית עם העבודה הצבאית.

בוגרי "אחריי!" אשר עוברים את המסלול מיועדים לפיקוד בחטיבת "גבעתי", המלווה את הפרויקט לפני גיוס החניכים ובמהלך השירות הצבאי.

למה "אחריי! לגבעתי" ?

אם אתם:

  • רואים עצמם כמתאימים לשרת כמפקדים (מרמת מפקד הכיתה ועד לרמטכל"ות..)
  • מעוניינים לשרת עם החברים שלכם מהקבוצה

  • מעוניינים בשירות ערכי ומשמעותי

  • מעוניינים לשרת בחטיבת "גבעתי" המובילה?

מקומכם בפרויקט הפיקוד וההנהגה המשותף ל"אחריי!" ולחטיבת גבעתי!

חניכי "אחריי!" שיימצאו מתאימים יעברו הכשרה והכנה מוקדמת ב"אחריי!" יחד עם חטיבת "גבעתי" כקבוצה המיועדת לפיקוד. ההכשרה תכלול ליווי אישי, מפגשים, אימונים, סדרות שטח ומנהיגות, טיולים, ביקור ביחידות השונות של החטיבה, הצטרפות ללוחמי החטיבה בפעילות ובאימונים, שיחות עם מפקדי החטיבה, מורשת קרב ועוד.

איך מתקבלים ?
הפרויקט מיועד לחניכים הפעילים באחת מקבוצות "אחריי!". בנוסף יש לעבור ראיון אישי עם רכז "אחריי! לגבעתי".

מסלול ההכשרה
בכל סדרה לוקחים החניכים חלק מרכזי בהכנת המשימות לקראת הסדרה הבאה. מושם דגש רב על הכנות אלה. ה"ראש הגדול", העצמאות ונטילת האחריות הן מילות המפתח עבור הצלחת הפרויקט ועבור הצלחת החניכים.

במהלך ההכשרה יתקיימו 2 פרויקטים קהילתיים לטובת אוכלוסייה הזקוקה לעזרה. הפרויקט כולו יקום וינוהל על ידי החניכים- משלב הרעיון, חיפוש מקום ההתנדבות, התאמת הפעילות למקום, הפקת אירוע ההתנדבות וביצועו. 

תוכנית ההכשרה מחייבת את החניכים והדרישה היא נוכחות של 100% בכל המפגשים. כל חיסור יפגע בתהליך היסודי וההדרגתי. 

כל סדרות השטח מלוות על ידי נושאי נשק, חובש ורכב פינוי. הסדרות מותאמות עם שירותי הביטחון והמשטרה וקיבלו את כל האישורים הנדרשים. כל הסדרות מתואמות עם חטיבת "גבעתי" וחלקן נערכות בבסיסי החטיבה ומועברות על ידי מפקדים מהחטיבה.

שאלות ותשובות נפוצות

  • האם "אחריי לגבעתי" פוסל אותי מלהגיע ליחדות החטיבתיות (פלס"ר, פלחה"ן, עורב)?

ממש לא. בנובמבר 2010 עברו את הגיוס ליחידות אלו 16 בוגרי ההכשרה.

  • שמעתי שהסדרות הן ממש קשות. אני אוכל לעמוד בהן?

נכון שהסדרות של "אחריי! לגבעתי" נחשבות ברמת קושי גבוהה מאוד וכל אחד בא מרקע שונה של כושר אך אין חניך ב"אחריי!" שאינו מסוגל לסיים את הסדרות.

  • מתי החל הפרויקט? ולמה דווקא "גבעתי"?

הפרויקט החל בשנת 2002, בה נרקם שיתוף פעולה בין צה"ל לבין "אחריי!" ונפתח הפרויקט המיוחד הזה. מאז ועד היום הביקוש לחטיבה הסגולה הולך וגדל.

  • שמעתי שלוחמים מעבירים לנו את הסדרות, זה נכון?

בהחלט כן. במהלך ההכשרה של "אחריי! לגבעתי" אנו נתאמן בבסיסי החטיבה והלוחמים יעבירו לכם חלק מאימוני הסדרה, לדוגמא יש אימון קרב מגע שמועבר על ידי לוחמים מהיחידות החטיבתיות.