שאלות ותשובות

איך מצטרפים ?
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון או בדואר האלקטרוני אנשי קשר 

האם זה במקום צבא ?
לא. מי שיוצא לשנת שירות דוחה את השירות הצבאי בשנה. בתום שנת השירות מתגייסים לפי הנתונים של כל אחד, כאשר במהלך שנת השירות אפשר גם לקבל הזדמנות נוספת לעבור מיונים וגיבושים שונים.

מה עושים כל היום ?
בעיקר מתנדבים, אבל לא רק. ההתנדבויות יכולות להיות במגוון תחומים. מלבד ההתנדבויות גם עוברים הכשרות, מארגנים אירועים ופרויקטים, יוצאים לבלות עם חברי הקומונה, עושים קניות, מכינים אוכל ועוד ועוד...

מה זה בכלל קומונה ?
קומונה זאת הקבוצה בה חיים במהלך שנת השירות. 7-8 מתנדבים יחד, בנים ובנות, חיים בדירה אחת באופן עצמאי ומתנדבים בעיר בה הם גרים.

מה לגבי הוצאות במהלך השנה- נסיעות, אוכל וכדומה ?
כל ההוצאות מוחזרות. כל הנסיעות מהבית לקומונה ובתוך העיר ובסביבתה להתנדבויות מוחזרות לכל אחד. הבנות מקבלות כרטיס מגנטי לנסיעות בינעירוניות (כמו חיילים...) ולבנים הכסף ניתן בתחילת כל חודש עבור הנסיעות.
בנוסף הקומונה מקבלת תקציב מחייה – בהתאם למספר חברי הקומונה שמיועד לקניית מצרכים לדירה, לדמי כיס אישיים ולבילויים משותפים.

מתי יוצאים הביתה ?
באופן כללי נמצאים בעיר ובקומונה בכל שבוע מיום ראשון ועד יום שישי. אחת לחודש נשארים בקומונה לסופשבוע.

איפה יש קומונות ?
הקומונות נמצאות בפריסה ארצית בכל רחבי הארץ.

מה זה "אחריי! לנח"ל" ?
פרויקט שמיועד לבוגרי שנת השירות בלבד. בוגרי שנת שירות שמעוניינים בכך יכולים להתגייס כגרעין לחטיבת הנח"ל, ולבצע בשירות מגוון תפקידים לפי הנתונים של כל אחד במהלך השנה וחצי הראשונות של השירות (הפרק הצבאי). לאחר מכן הגרעין יוצא לשנת פרק משימה – שנה של פעילות קהילתית-חברתית, בקרית מלאכי במקרה של "אחריי!". בסוף פרק המשימה הבנות משתחררות והבנים חוזרים להשלמת השירות הצבאי. קישור לדף "אחריי! לנח"ל"

האם אפשר לשמור כשרות בקומונה ?
כל הקומונות מקפידות להתחשב בחברי הקומונה ולשמור על כשרות במטבחי הקומונות. כך גם לגבי שבתות בהן נשארים בקומונה - דואגים לכבד את שומרי המסורת.

אני רוצה לשמור על כושר לקראת גיוס לצבא, האם זה אפשרי בשנת שירות ?
כמובן, ניתן להצטרף לקבוצת ההכנה לצבא של "אחריי!" בעיר, לסייע למדריכים כחניכים בוגרים ולשמור על כושר.

איך בוחרים איפה להתנדב ?
דבר ראשון אנו בודקים מהם הצרכים של הקהילה בעיר ובשכונה בה נמצאת הקומונה ומנסים לתת מענה לצרכים האלה. בנוסף אנחנו מבקשים מכל מתנדב לבחור את תחומי העניין שלו כדי שיוכל להתנדב בתחומים שמעניינים אותו וכך לבוא לביטוי באופן הטוב ביותר.