``אחריי!`` בשטח

1,500 חניכים מדן ועד אילת לא טועים, אחריי! בשטח זו התנועה להייות בה. אחריי!בשטח היא מסגרת המיועדת לתלמידי כיתות ט׳-׳ בכל רחבי הארץ. אצלנו החניכים לא נחים לרגע-טיולי מעיינות, מסלולים שעוברים בכל פינה במדינה, קורסי ניווט, הישרדות ובישולי שדה, אתגרי ODT בשטח ועוד המון חוויות משוגעות. אז בואו ותצטרפו למשפחה מיוחדת, בה בני נוער מכל הארץ לומדים להכיר זה את זו וצוברים יחדיו חוויות לכל החיים.

עץ חי ב"אחריי!"/ שחר חודפי, "אחריי!" בשטח מנתניה

"יום ועוד יום עוברים להם כך, יושב משועמם וכולי נאנח. מימים מלאי שקט סבלתי, אך לפתע ב״אחריי!״ נתקלתי. שם היה ממש שדה מוקשים, כל הרעש, הבלאגן והמכשולים הרבים. חזרתי לי הביתה לשעמום הסותר, חשבתי ואמרתי: ״אני לא מוותר!״ ניסיתי שוב ושוב להדביק ב״אחריי!״ פערים, רצתי, זחלתי ואפילו הסתוותי בשיחים. צעד אחר צעד אספתי יכולות, התחלתי עם עצמי לסגור כמה פינות. ובטיול ההוא שזכינו סוף סוף בחולצה, ברגע זה ידעתי שמצאתי לי עוד משפחה. משפחה שתהיה שם ברגעים קשים, משפחה שתפתור איתך את כל הבעיות בחיים. משפחה שבה איש לא יוותר על האחר, משפחה שבא כל חניך הוא יתר מחבר. טיולים רבים הגיעו לסוף הדרכים, עם כל העצב אספנו עוד ערכים. התנדבויות בקהילה ופעילויות שונות, הזיזו אותי למטרות אחרות. הרגשתי עם הזמן גאווה ישראלית, תכונה שאספתי והיא משמעותית."

הלן  אדנך, "אחריי! בשטח" מאשקלון

"בשבילי "אחריי!" זה משפחה. אף אחד לא יבין זאת עד שהוא יהיה במקום בו אני נמצאת, למדתי להעריך ולנסות להמשיך קדימה למרות הקושי. חיפשתי משהו שיענה על הצרכים שלי ושבו זמנית אני אוכל לבטא את היכולות שלי, כאן נכנסה "אחריי!". בהתחלה הגעתי לבד ללא אנשים שאני מכירה אך לא נתתי לדבר הזה לעצור אותי, התמדתי להגיע לפעילויות וככה השתלבתי והכרתי אנשים חדשים. למדתי שיש לי עוד משפחה תומכת ועוזרת שיודעת לעשות צחוקים ופאן, למדתי שיש חברים שאני צריכה להעריך ויש גם את המדריך והמלגאים. למדתי שלא כל דבר אני צריכה לקחת ללב ושלפעמים לקבל הערות זה טוב. למדתי להיות המובילה וגם המובלת. למדתי מה זאת אחריות ושאסור לי להתנער ממנה. אני גאה ויודעת שמגיע לי להיות חניכה מצטיינת כי כשמשהו צריך להיעשות הוא צריך להיעשות מאהבה בלבד, ולא כי מכריחים אותך. חניך מצטיין פירושו לדעת לקבל גם כן וגם לא. להגיד תודה, סליחה, בבקשה, לקבל כל מילה באהבה. חניך מצטיין זה להיות סקרן לעשות פאן. לצחוק, לשיר, לכעוס, לריב. חניך מצטיין יודע שצריך לרכוש חוויה. ואני יודעת זאת כי בקבוצה שלי אני תמיד רוכשת אחת!"