מכינת ``גל``

השנה שתשנה לכם את החיים!
אם חיפשתם אתגר, העצמה, צמיחה אישית ותרומה
לקהילה – הגעתם למקום הנכון!

הצטרפו אלינו למכינה הקדם-צבאית להכשרת מנהיגות עם רצון להוביל ולקחת אחריות בהנהגת החברה הישראלית! במכינה לוקחים חלק בנים ובנות חילוניים, דתיים ומסורתיים המגיעים מכל חלקי הארץ במטרה לפתח כישורי מנהיגות, לצד לימודים להרחבת אופקים, תוך נתינת דגש על הכנה לשירות צבאי משמעותי ביחידות שדה קרביות, בתפקידי איכות וכמובן בפיקוד וקצונה. המכיניסטים גרים בעצמאות מלאה, הם מובילים פרויקטים בקהילה ומובילים בסדרות השטח של תנועת "אחריי!". למכינת "גל" ישנה תכנית שנה ב' המאפשרת למכינסטים להמשיך עוד חצי שנה של התמחות בעמותות לימודי עומר והכשרה להשפעה ושינוי מדיניות חברתית.

קרן מקונן, מכינת "גל"

"שמי קרן מקונן, אני בת 20 מתגוררת בעיר לוד, התגייסתי באוגוסט 17 לגדוד אריות הירדן. תמיד אמרו לי בחיים שהכל בראש , לא באמת האמנתי לאמירה הזו כי תכל'ס אני מכירה את עצמי ברגע שמשהו קשה לי אני מוותרת כי אני יודעת שאין לי סיכוי לעבור את זה לא משנה מה יקרה. לפני שנה התקבלתי למכינת "גל", נתקלתי באוכלוסייה מגוונת שבחיים לא הכרתי מכל הארץ! אבל מה שהכי מיוחד זה שלכל אחד יש דעה שונה אך מטרה אחת והיא ליצור חברה ישראלית חזקה וטובה יותר. במכינה נתקלתי באתגרים שונים אם זה לעמוד מול קהל שזה בפאן האישי ואם זה להסתדר ולהתפשר על דברים שבחיים לא הייתי מוכנה לוותר שזה בפאן הקבוצתי. זה לדעת לקום להתנדבות אחרי יום עמוס בתוכן שעברתי לילה קודם או להמשיך לישון, אתם כבר מבינים את התשובה והיא כמובן שלקום להתנדבות כי אין דרך טובה יותר מלהתחיל את היום עם חיוך של ילד שמחכה לך בכניסה של הכיתה שרק תגיע ותחבק אותו ותהיה שם בשבילו. התמודדתי עם כל האתגרים הללו בזכות המשפט שהדהד לי בראש וקיבל דגש ענקי במכינה והוא "הכל בראש" המשפט הזה הוא משפט שבדיוק מדגיש את כוח ההשפעה של המכינה ושל החיים, להראות לי שהכל אפשרי. ועובדה שזה הצליח בזכות האנשים שליוו אותי במכינה ובזכות הקבוצה המדהימה שהייתה איתי 24/7 הצלחתי להבין שהכל בראש וששום דבר לא יכול לעצור אותי. המכינה הקדם צבאית גל , מי היה מאמין שהשם המפואר לארגון הזה הפך בין רגע להיות המשפחה הקטנה שלי לכל החיים."

אלהן (יוסף) בירהנו, בן 18 מחולון

"עד לפני שנה למדתי בפנימיית "כפר גלים" והייתי חלק מנבחרת האתלטיקה "מכבי חיפה" במשך 3 שנים. רצתי מ400 מטר עד חצאי מרתונים, השתתפתי בתחרויות שונות בארץ והאתלטיקה מהווה חלק חשוב מחיי היומיום שלי. לאחר שסיימתי את לימודיי בחרתי לדחות את השירות הצבאי שלי בשנה על מנת להיות במכינה הקדם צבאית "גל". המכינה לוקחת בני נוער ממקומות שונים בכל רחבי הארץ וממקמת אותם בשכונות שונות בחיפה, בקריות ובעכו על מנת שיהיו חלק מהשכונה ויחזקו אותה. במסגרת המכינה אנחנו מתנדבים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מתאמנים לקראת הצבא מנטלית ופיזית באימוני כושר קרבי, חיים חיי שיתוף עצמאיים בדירות משותפות, בונים ומנהלים את חיי היום יום שלנו ולומדים המון באמצעות מרצים שאנחנו בוחרים להביא. בזכות המכינה קיבלתי את הכלי הכי חשוב ועיקרי שמניע אותי והוא להיות אקטיבי, ליזום או לשנות את המציאות הקיימת שמפריעה לי. במקרה הזה, מפריע לי כל נושא האלימות ומכיוון שבאתי מרקע ספורטיבי אני מאמין שניתן לגשר בעזרת ספורט. לכן, בחרתי ליזום יום ספורט לזכרו של נער מהפנימייה שלמדתי, שנרצח במהלך קטטה שהתרחשה בהרצליה."