שנת שירות

הסיירת החברתית של "אחריי"!

"אחריי!" מפעילה את גרעין תמי"ר שנת השירות, החל משנת 2001. הש"שינים פועלים ב-9 קומונות ברחבי הארץ, חיים יחד, מבצעים משימות חינוכיות וקהילתיות, לומדים, מתפתחים ובעיקר פועלים לשינוי בחברה הישראלית. ראשי התיבות של תמי"ר הן- תרומה, מנהיגות, יוזמה ורעות המהווים את ערכי היסוד של התכנית המשלבת שנת עשייה משמעותית בקהילה יחד עם פיתוח אישי של כל ש"שין. שנת השירות היא הסיירת החברתית-ערכית של העמותה וכל מי שלובש את החולצה הצהובה מקבל אחריות גדולה על עשרות תלמידים, ילדים וחניכים ומיישם הלכה למעשה את ערכי "אחריי!" בחברה הישראלית.

עמית ליברטי, קומונת דימונה

שמי עמית ליברטי ואני מחולון, בוגרת קבוצת "אחריי!" לצה"ל ועשיתי את שנת השירות שלי בעיר דימונה בגרעין תמי"ר 15. כשסיפרו לי על שנת השירות, לא כ"כ הבנתי מה זה אומר וחשבתי שזה בזבוז זמן כמו שכולם אמרו לי. בסוף החלטתי ללכת על זה למרות כל ההתלבטויות וגיליתי שזה אפילו לא קרוב לבזבוז זמן, זאת ללא ספק השנה הכי טובה שיכולתי לבקש. זאת שנה שבה למדתי המון על עצמי,הארץ והסביבה שלי, שנה שבה נחשפתי לדברים שונים, למדתי ורכשתי כלים וערכים לחיים. שנה בה גיליתי כמה כיף לתת לאחר ולא רק לקבל וברגעי משבר לא ויתרתי כי ידעתי שיש מי שמחכה לי, שצריך אותי ואם הגעתי לכאן זה כי אני צריכה להיות כאן. למדתי לקבל את האחר, לאהוב את השונה ושקשה זה טוב ואפילו אפשרי.

בן אוחנה, קומונת באר שבע

שמי בן ואני בוגר קבוצת "אחריי!" לצה"ל גילה ירושלים ואת שנת השירות עשיתי בבאר שבע בגרעין תמי"ר 16. משם הצטרפתי למסלול הנח"ל לגדוד 50. מנקודת מבט של מי שסיים את השנה בגאווה והרגשת סיפוק ענקית אני יכול לומר שזו שנה אינטנסיבית, בה חיים יח עם 8-9 אנשים שונים מאוד בדירה קטנה, מתנדבים ב-3-5 משימות חינוכיות עם אוכלוסיות שונות ומטרות שונות. בבוקר עם נערים בתיכון הזדמנות אחרונה, בצהריים עם ילדים בגילאי יסודי ובערב בקבוצת הכנ"צ ד'. היה קשה, גם במשימות החינוכיות וגם בחיי הקומונה, אבל אפשר לסכם את השנה במילים הצלחה וחוויה. מכאן ובזכות אנשים שהשפיעו עליי לאורך הדרך, אני רואה את עצמי ממשיך לתרום, לעסוק בחינוך ולעסוק בעשייה בכל הכוח, כי שנת השירות היא רק נקודת הפתיחה להמשך.